Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Wszystko źle!

Gieorgij Szpienkow (Georgi Shpenkov), białoruski profesor pracujący obecnie na bydgoskim Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym, wygłosił kilka miesięcy temu wykład na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie:

Nowa Teoria Materii-Przestrzeni-Czasu:
Dowody Potwierdzające Prawdziwość Teorii, Wykorzystanie w Praktyce.

Całość referatu jest do ściągnięcia tutaj. Teoria Szpienkowa głosi, że większość wielkości dotychczas znanych fizyce jest zmierzona źle. Ale najbardziej źle zmierzony jest ładunek elektronu. Dopiero Szpienkow odkrył, że ładunek elektronu ma nie tylko inną wartość, ale też w zupełnie innych jednostkach!
środa, 27 czerwca 2007, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Psychoanaliza kwantowa

    Zdjęcie okładki z księgarni Amazon  "In Quantum Psychoanalysis: Essays on Physics, Mind,and Analysis Today Gerald J. Gargiulo seeks to align psychoanaly

  • Beka z postmodernizmu, czyli hipoteza o zniknięciu Majorany

    Ettore Majorana był wybitnym włoskim fizykiem-teoretykiem. Specjalizował się w mechanice kwantowej i fizyce cząstek elementarnych. W 1938 roku, w wieku 32 lat,

  • viXra

    viXra to baza publikacji niedocenionych. arXiv jest znaną internetową bazą naukowych preprintów. Niektóre (nie wszystkie) czasopisma naukowe zezwalają naukowco

Komentarze
2007/06/27 22:34:28
to dlatego tak źle mi szło na fizyce... ;)

-
2007/06/27 22:54:27
Czy p.Szpienkow stworzył tylko ten jeden artykuł i jeździ z nim sobie na odczyty, gdzie mu pozwolą, czy coś próbował policzyć z tych swoich wymysłów?
-
2007/06/28 09:39:54
Nie no, on opublikował mnóstwo artykułów. Do mniej więcej 1995 roku - sensownych prac z fizyki doświadczalnej, a później - coraz bardziej egzotycznych, w kontrowersyjnych czasopismach.

Część jest online: shpenkov.janmax.com/papers.asp
-
2007/06/28 10:32:41
Odkryłam swoje powołanie, zostanę fizykiem, wymyślę sobie nowy system jednostek i ogłoszę, że wszystko było do tej pory źle mierzone, bo tylko moje jednostki są właściwe. O, dzięki Ci, Szpienkowie!
-
2007/06/28 10:55:39
Mniej więcej do połowy chciało mi się czytać ten artykuł, autor ma ciekawy styl :D. Podoba mi się łączenie par wyrazów o przeciwstawnym znaczeniu, np. fragment:
"Układ z nieskończonym rzędem poziomów wzajemnie zawartych (na podobienstwo „matrioszek”) potencjalno-kinetycznych podlużno-poprzecznych
pól bezwzględno-względnego ruchu materii-przestrzeni-czasu".

Inny fragment, który przypadł mi do gustu:
"Przy tym, nie ma jasnej (wyraźnej) granicy miedzy Tak i Nie: wiele właściwości Tak w sposób ciągły i nieciągły przechodzą w biegunowo
przeciwne właściwości Nie."
Fajne, zapytam bo jestem tępakiem: jakie własności (i ile ich jest?) ma "Tak", oprócz tej jednej oczywistej wartości logicznej (True).

JEstem pewny że inżynierowie-wojacy na WAT słuchali referującego z zapartym tchem :D
-
2007/07/02 19:59:53
Znaczy, ci magicy ze wszchodu znajdują zatrudnienie na naszych uczelniach? A swoich nie mamy? :D
-
2007/09/03 12:56:12
Super bełkot pod pierwiastkiem czwartego stopnia z siódmej silni liczby ęć, gdzie Pi * ęć = Pięć
-
2007/09/22 09:25:59
Bardzo pracowity człowiek!
Możemy się śmiać, ale pozycje literaturowe zamieszczone na końcu są rzeczywiście znane na rynku kszzięgarskim (Faynman) - i są równie niedorzeczne.

Nawiasem mówiąc, w każdej z współczesnych publikacji można dopatrzeć się bzdur, ale:
- wszyscy mówią, że król ma nowe szaty, opowiadają coś o paradoksie dwóch ...
- nie dostrzega się tych samych bzdur (a może rewelacji) w pracach wydanych np w Princeton
- urzeka postać formalna tych wywodów - od wzorów aż się roi - niestety, część pochodzi ze źródeł anglosaskich

Wkład autora polega tu chyba na tym, że wprowadza on bez zastrzeżeń zasady znane z Hegla - bardzo ogólniutkie

Że mu się jednostki nie zgadzają? Przecież pisze, że "nam" też nie : CGS i SI!!
Zamiast tak kpić, zastanówmy się, czy nie warto przejrzeć kanonu współczesnej fizyki: setek cząstek ELEMENTARNYCH, cząstek w pudle potencjału, dziwności, osobliwości, horyzontu i metryki czarnych dziur i koloru kwarków. Znajdziemy też wymieniane przez Autora: teorię strun, chromodynamikę kwantową, supersymetrię.

Uwagi na Forum unaoczniają tylko, że nie jesteśmy w stanie przeczytać bez protestu wewnętrznego wywodów autora, który ma ruskie nazwisko i nie pochodzi z amerykańskiej uczelni.
-
2008/02/15 14:34:33
Feynman* powiedział kiedyś "shut up and calculate!", jak ten "magik" obliczy coś czego do tej pory nie dawało się obliczyć dzięki tej swojej zajefajnej teorii to wtedy pogadamy...

* istnieją pewne kontrowersje co do tego, czy to zdanie wypowiedział Feynman, ale z pewnością oddaje ono sposób myślenia Feynmana :)
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon