Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Einstein i energia z orgazmu

Spotkali się w Princeton. Rozmawiali cztery godziny. Einstein przyznał, że byłaby to "bomba" w fizyce. Orgon - nowy typ energii, mający przejawiać się zwłaszcza w orgazmie - zrobiłby rewolucję w światowej energetyce.


Znany nam Wilhelm Reich, "odkrywca" orgonu, napisał do Einsteina z prośbą o spotkanie i przedyskutowanie odkrycia. Orgon miał być rzekomo nowym typem energii, przejawiającym się zwłaszcza w orgazmie. 13 stycznia 1941 obaj panowie spotkali się w Princeton. Rozmawiali przez cztery godziny. Einstein zgodził się przetestować akumulator orgonowy, który Reich skonstruował ze stalowej klatki Faradaya i izolowanej z zewnątrz drewnem i papierem.

Einstein przyznał, że jeśli - jak sugerował Reich - temperatura obiektu wzrośnie bez źródła ciepła, byłaby to "bomba" w fizyce. Taki zadziwiający efekt pozwoliłby na zbudowanie perpetuum mobile, które narusza prawa termodynamiki.

Podczas drugiego spotkania Reich wyposażył Einsteina w mały akumulator orgonowy. Fizyk wykonał w swojej piwnicy serię eksperymentów, w których mierzył temperaturę nad, wewnątrz i obok urządzenia. Rozebrał je również z izolacji, aby porównać temperatury. Próbując odtworzyć wyniki Reicha, Einstein zaobserwował wewnątrz klatki wyższą temperaturę, co według Reicha miało świadczyć o działaniu nowej formy energii. Jednak jeden z asystentów Einsteina zwrócił uwagę, że temperatura przy podłodze jest niższa niż pod sufitem. Idąc za tą sugestią, Einstein zmodyfikował eksperyment i w rezultacie przekonał się, że zjawisko wynikało tylko z nierównomiernego rozkładu temperatury w pomieszczeniu.

Odpisał Reichowi, opisując swe doświadczenia i życząc mu, aby rozwinął w sobie bardziej sceptyczne podejście.

Źródło: angielska Wikipedia
piątek, 14 września 2007, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Medycyna nieliniowa

    "Według teorii dr. M. W. Kutuszowa, jednym z wiodących czynników regulujących w żywej materii jest światło. Fotoaktywność, fotokataliza, polaryzacja, anizotropi

  • Nie homeopatia, a reliz-aktywność

    Pracownicy i członkowie Rosyjskiej Akademii Nauk zwrócili się do ministerstwa zdrowia o uznanie nowej klasy leków. (...) Twórca nowej klasy preparatów, członek-

  • Szkolenie BHP

    Tymczasem w Rosji, w Instytucie Fizyki i Nanotechnologii Państwowego Uniwersytetu Politechnicznego w Petersburgu, na szkoleniu BHP uczono o oddziaływaniu telefo

Komentarze
2007/09/20 16:10:11
No proszę, teoretyk a doświadczenie wykonał :-)
-
2007/09/20 22:48:56
Echhh... bo to był PRAWDZIWY fizyk. :-)
-
2007/10/04 18:45:36
Ja tam uwazam, ze cala ta historia stawia w bardzo zlym swietle A. Einsteina i kolejny raz pokazuje, ze genialny fizyk zupelnie zglupial na starosc.
-
Gość: Remo, *.aster.pl
2010/07/08 19:06:52
A może byś jakoś uzasadnił swój punkt widzenia? Bo ja na przykład uważam, ze twoja wypowiedź jest po prostu głupia.
-
Gość: myślenienieboli, *.ssp.dialog.net.pl
2011/11/07 10:38:05
Energia mająca się przejawiać w orgazmie? A może jednak w organizmie? Brzmi podobnie, ale to nie to samo...
Tak myślę.
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon