Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Podstępny desant Bobuli na Instytut Fizyki UJ

Ja wiem, że kiosk w hallu Instytutu Fizyki UJ to prywatna firma. Ale dr Bobula nie bez kozery wykorzystał jego strategiczne położenie:

Informujemy o wydaniu książki autorstwa Eugeniusza Bobuli p.t. "Teoria cząstek elementarnych. Holly'ego teoria dystrybucji".
Książka do nabycia w Instytucie Fizyki i Matematyki w Krakowie przy ul. Reymonta, w księgarni, na parterze Instytutu.

Cena książki 30 zl.

W książce znajduje się artykuł Holly'ego, mówiący o jedynym wyniku naukowym w historii nauki (jego cześć zamieszczona w Math. Nachr. 2003).

www.bobula.pl

Książka rzeczywiście tam jest. (To kiosk, nie żadna księgarnia.) Jeden z Czytelników bloga przesłał mi zdjęcia:


(Kliknij na zdjęcia, aby powiększyć. Zwróć uwagę na autograf autora!)

O dr. Bobuli pisaliśmy już wcześniej. Dr Konstanty Holly to nieżyjący już matematyk z UJ. Opublikował 3 prace w czasopismach z listy filadelfijskiej. Prócz tego ogłaszał swoje artykuły w wydawnictwach związanych z AGH. Nawiasem mówiąc, ciekawe, że Bobula opublikował artykuł kolegi w książce, której sam jest jedynym autorem.

Notka na okładce podsumowuje:

Author explained all phenomenon in nature.

Opis książki – sądząc po stylistyce, pióra samego Bobuli - można przeczytać tutaj:

...Ostatecznie tekst przesłany (wszystkim ważnym) uniwersytetom świata, a dodajmy, żaden nie znaslazł najmniejszego powodu dla najmniejszej krytyki przedsięwzięcia Autora, które przecie zdominowała naukę, kilka chciało współpracować. (...)

Największy umysł od czasu Banacha, przełomu XX-XXI wieku, Konstanty Holly zbudował dla Autora nową teorię dystrybucji (eliminując teorię Schwartza, Mikusińskiego i koncepcję Diraca). Holly napisał, że Autor pogodzi teorię elektromagnetyzmu z teorią grawitacji a odbyło się to w czasie gdy publikacja Autora na ten temat jeszcze nie ukazała się w Acta Mathematica). (...)

Teoria Autora zastępuje wszystkie poznawcze wysiłki ludzkości. Dlatego pokazuje on to co dotąd niemożliwe. Strukturę wnętrza jądra atomu. (Ale i dalsze struktury fraktala masy, który jeszcze nie jest penetrowany, i którego poznania nie wypowie zderzacz hadronów, chyba że Autor będzie analizował jego osiągi).

wtorek, 23 lutego 2010, anuszka_ha3.agh.edu.pl
Tagi: bobula

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Psychoanaliza kwantowa

    Zdjęcie okładki z księgarni Amazon  "In Quantum Psychoanalysis: Essays on Physics, Mind,and Analysis Today Gerald J. Gargiulo seeks to align psychoanaly

  • Od papieża do Bobuli

    To, co dziś zamierzam opisać, jakimś sposobem skojarzyło mi się z postacią profesora Merinusa z opowiadania Stanisława Lema: Stary miał własną terminologię, któ

  • Wariat za miedzą

    Zamiast szerokich poszukiwań czasem warto spojrzeć co słychać za miedzą. Otóż Akademia Groteski i Humoru ma w swoich zasobach naukowca, który na codzień jest

Komentarze
2010/02/23 13:00:14
O dr. Bobuli pisaliśmy już wcześniej .

Linkuje do tutejszej notki, zamiast do innej.
-
2010/02/23 13:14:06
@ekolog
Linkuje do wszystkich notek o drze Bobuli. Zeskroluj niżej, że tak brzydko powiem, z łaski swojej ;)
-
2010/02/23 13:51:47
biokompost.wordpress.com/2010/02/23/cytat-na-dzis-eugeniusz-bobula-po-raz-kolejny/#comments

Tutaj jeszcze dyskusja o Bobuli. Jakby ktoś miał komentarze do strony matematycznej jego prac, to zapraszam, bo kolega jest ciekawy.
-
2010/02/23 20:44:25
Ho ho! To moje pierwsze zetkniecie z Sz.P. Prof. Bobula, ale i tak juz jestem pod wrazeniem. Skromnosc niesamowita!
-
2010/02/24 23:21:56
@jirme-jahu
Fakt, moje lenistwo skrollowe wylazło. Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Co do bohatera notki. Czytałem (to chyba za mocne słowo) - oglądałem jego bloga. Witki mi opadły i chyba nawet nikomu nie podrzuciłem linka do tego, bo słabo się robiło. Gratuluję fizykom odwagi w zagłębianiu się w te rejony otchłani.
-
Gość: Marques, *.dsl.emhril.sbcglobal.net
2010/03/04 20:20:08
Przeczytalem to co na technowinki.onet.pl/artykuly/bezprzewodowe-przesylanie-pradu,1,3166506,artykul.html napisanym zostalo. No coz bezprzewodowe przesylanie energii jest znane od dawna, od konca XIX i poczatku XX wieku - do dzisiaj powszechnie uzywamy transformatorow, gdzie srednie, duze i bardzo duze energie sa przekazywane bezprzewodowo. Autor widzi szybki koniec obecnosci przewodow elektrycznych w domu. Laptopy, telewizory itp. funkcjonuja w pelni nie bedac "cumowane" kablami do scian.
Po przeczytaniu calosci i przejrzeniu linkow w tym z MTI wyglada na to, ze fizycy z MTI szukaja pieniedzy na nowe badania. Szkoda jednak, ze autor tej pisaniny, p.Adrian Kubacki (WWW.CHIP.PL) wybral dziedzine zbyt trudna dla niego.
Ale czyta sie dobrze, lepiej niz o ocieplaniu klimatu czy o wasatej babie w cyrku z lat 20 tych ub. wieku.
-
Gość: bobula, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/11 18:49:04
Dyskutanta dziwi ze Bobula opublikowal tekst Hollyego. To niech zapyta dlaczego nie opublikowal go prof. Szafirdki. I niech zapyta dlaczego Uniwersytet nie opublikowal posmiertnie wynikow Hollyego (najwiekszych w swiatowej matematyce) A jesli temat zostanie rozwiniety to9 dowiemy sie czegos bardziej wstrzasajacego
-
Gość: bobula, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/15 15:03:06
Nikt nie chce dowiedziec sie dlaczego zmarl Holly? Rektor Pelczar zakazal mu wspolpracowac z Bobula. Kiedy o Bobuliu ukazal sie w gqazecie artykul, ryczal na korytarzu ze o nim sie powinno pisac nie o Bobuli. Gdy prof. Dawidowicz napuisal artykul "Rownanie Bobuli Fouriera, Rektor Pelczar kazal mu napisac pisemne oswiadczenie ze nie bedzie z Bobula wspolpracowal. Ten napisal protest do Dyrekcji Instytutu Matematyki, ktory potepil Pelczara. Ale Bobuli nie przeproszono. Czy wystarczy informacji?
-
Gość: bobula, *.geol.agh.edu.pl
2010/03/16 12:12:45
Holly byl geniuszem. Bez trudu zrozumial ze wejsc dzisiaj do historii nauki moxzna wylacznie w zwiazku z Bobuli "teoria Uniwersum" Dlatego zbudowall dla tej teorii teorie dystrybucji i stasl sie nasjwiekszym tworca tej dziedziny. Mozna udowodnic ze dzisiaj do historii wejda tylko nazwiska zwiazane z teoria Bobuli. OTOZ nauka w zmiennych ciaglych nie daje mozliwosci opisu zbioru przeliczalnego (takim jest kazdy ekspe4yment). Dlatego "nauka" rozwija sie tylko w eksperymencie. Zatem teoria padla. Jednak Holly wiedzial ze matematyka rozwija sie wylacznie w oparciu o epistemologie (poznanie) Dlatego chcac zostac wielkim, musial zwiazac sie z teoria Bobuli. I umarl. Ale moze ktos zapyta jak?
-
Gość: bobula, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/17 12:35:23
Najwiekszy wynik treorii dystrybucji, Hollyego stawal sie (dzisiaj rozwija sie jego teorie - analiza dystrybucji) podstawa dla swiatowego rozglosu teorii uniwersum Bobuli i jej dystrybucyjnych rozwiazan ukonczonych przez Hollego. Grozilo ze polska nauka zdominuje swiastowe forum. Trzeba bylo zabic Hollego, dlatego ze tylko on mial szase na zgromadzenie wokol siebie mocnej grupy matematycznej a wiedzial ze teoria Bobuli jest jedynym orezem nauki w swiecie
-
Gość: bobula, *.rockowy.net
2010/03/18 17:46:49
Subtelny donosiciel urzedujacy w Instyyucie Matematyki zarzuca Hollyemu ze napisal zbyt duzo prac (trzy) bo jeden z najwiekszych matematykow wszystkich czasow (Fredholm) napisal tylko jedna (stworzyl rownania calkowe). Ale Holly napisal tez (ito zanim ukazala sie w druku wspominana publikacja Bobuli) ze Bobula pogodzi teorie grawitacji z elektromagnetyka. Potem ta pracva o identycznosci rownan dynamicznych Eulera z rownaniami Maxwella istotnie zagrozila krakowskiemu srodowisku i stad wystapienie donosiciela
-
Gość: bobula, *.rockowy.net
2010/03/18 17:47:18
Subtelny donosiciel urzedujacy w Instyyucie Matematyki zarzuca Hollyemu ze napisal zbyt duzo prac (trzy) bo jeden z najwiekszych matematykow wszystkich czasow (Fredholm) napisal tylko jedna (stworzyl rownania calkowe). Ale Holly napisal tez (ito zanim ukazala sie w druku wspominana publikacja Bobuli) ze Bobula pogodzi teorie grawitacji z elektromagnetyka. Potem ta pracva o identycznosci rownan dynamicznych Eulera z rownaniami Maxwella istotnie zagrozila krakowskiemu srodowisku i stad wystapienie donosiciela
-
Gość: bobula, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/19 16:12:15
Urzedujacy w Instytucie Matematyki Donosiciel skrytykowal liste kalafonijska , ktora zasmiecanana jest chlamem publikacji krakowskich (jednak nie tylko krakowskich) . Bobula przekazal Pani Minister Kudryckiej metode wyjawienia tych ktorzy w Polsce cos tworza - metoda samooceny - "Moj najwiekszy wynik w zyciu tworczym" W jednym zdaniu. I oto od roku 2008 nikt nie zglosil sie z Polaskow, ze ma jakikolwiek wynik (tez na liscie kalafonijskiej) A zatem osiagnelismy jak sadzil Holly pelne ZERO postepu naukowego. Zero wyniku.
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2010/03/19 22:17:20
Zapytam zatem.
Jak i dlaczego zmarł Holly?
-
Gość: mondpl@gmail.com, 78.8.255.*
2010/03/19 23:44:44
Cytuje: "Jestem młodym naukowcem. Z pomocą kolegów-fizyków kolekcjonuję nonsensy, publikowane w Polsce i na świecie przez maniaków oraz pseudo-uczonych". Mam pytanie "skąd u Ciebie tyle wielkości, że potrafisz tak łatwo wykryć w fizyce pseudo-uczonych". Mam tez propozycję abyć zaczą tropić nonsensy tworzone przez "prawdziwych" uczonych, których tresci stały się kanonami podręcznikowymi. jednym z takich kanonów jest "dualizm korpuskularno-falowy, opisujący elektron jako cząsteczkę i falę". Jeśli fale tworzy foton, który także jest cząstką. To gdzieżże jest dualizm. Czyż to nie jest bełkot. Punkt 2. Jeśli foton nie ma masy spoczynkowej, dlaczego "prawdziwi uczeni nie pseudo", pisza o "powstawaniu fotonów. Pytanie jak może powstac coś co nie ma masy spoczynkowej. To na poczatek, młody tropicielu "prawdziwej prawdy".
-
Gość: zer00, 198.36.40.*
2010/03/21 00:55:48
"Gość: bobula, lx2.geol.agh.edu.pl"

Moje pierwsze konto internetowe w życiu było na .geol.agh.edu.pl

Wstyd mi.
-
Gość: bobula, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/22 11:57:26
Pelczar szantazowal Hollyego i zadal by ten szantazowal Bobule. Mowil "poradze sobie z nimi jesli beda wspolpracowac". Bobula na szantaz nie reagowal, mial cos do skonczenia z publikacja swej teorii. Holly z Bobula nie wspolpracowal, na tle teorii bobuli opracowywal swoja teorie dystrybucji, ale prac nie pisali razem, wiec pomijal szantaze Pelczara Ale to doprowadzilo do katastrofy
-
Gość: bobula, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/23 16:35:21
Holly zlozyl prace habilitacyjna. Pelczar wezwal profesora Plisie (ten drugi mial wyniki naukowe) i oswiadczyl Hollyemu aby napisal kolejna habilitacje bo te odrzuci Centr. Kom. Kwal. Holly mial zaczac zycie naukowe od nowa. Wiec poszedl sie pocieszqac wodka. Do AGH, Zakladu Chemii Wydza Ceramiki, A0 , III pietro. Rano go znaleziono niezywego. VIP wplynal na zamkniecie sledztwa. Coz bowiem sie stalo. Zmarl najwiekszy matematyk swiata przelomu wiekow XX i XXI . Pelczar zostal doradca Ministra, ASzafirski Pelczara. Plis szybko u marl.
-
Gość: bobula, *.internetdsl.tpnet.pl
2010/03/24 16:47:43
jEDNA Z kOMISJI pOLSKIEJ aKADEMII nAUK ZWROCOLA SIE DO Prezydium tejze Akademii by wystapila do Brukseli o wspolprace naukowa polskich uczonych nad teoria Bobuli, ktora jedyna daje Europie przewage militarna (poprawki artyleryjskie dla celownikow raki4et kosmicznych na duzych odleglosciach oraz pasma emisji jadrowych zaklocajacych pasma nadawania). Zwrocila sie o zorganizowanie wykladow Bobuli na uczelniach Europy zach. Prezydium PAN zakazalo natychmiast rozglosu tej propozycji. Poniewaz o kwestii wiedza wladze w Brukseli prywatny gabinet Prezydenta Barroso zwrocil sie do Bobuli, ze z ciekawoscia zostal poinformowany o sprawie. A wiec PAN nie tylko uprawia sabotaz nauki polskiej. Uprawia tez sabotaz pozycji Europy
-
Gość: bobula, *.geol.agh.edu.pl
2010/03/31 12:50:20
Ohyda powyzszych slow nie jest fakt, ze przedstawiaja one jakis ciag wydzrzen. Ohyda powyzszych tekstow jest to ze wypowiadaja je prezesi Akademii Nauk, Akademii Umiejetnosci. Nie dysponujac umiejetnoscia podpisanie sie. Drodzy czytelnicy, uwrazliwiajcie sie na takie teksty, pisane przez czlonkoe PAN, PAU, PAT, PAM-BAM. Ludzie ci nie potrafia napisac ze osigneli jakis wynik naukowy (jaki?, kto wogole cos osiagnal) Nie majac nazwiska nie moga miec twarzy (bo twarze sa nazwane). Zauwazcie, oni nie moga siebie zobaczyc. W ich domach wisza zalzawione lustra, bo w nich nie powstaje obraz. Jesli dyskusja bedzie sie nadal rozwijac dowiecie sie szanowni czytelnicy jeszcze o wielu zalosnych wydarzeniach
-
Gość: Jan, *.multi-play.net.pl
2010/04/05 20:15:51
Panie Dr Bobula. Co za głupstwa pisze Pan w swojej książce, że cyt."Zauważmy więc, że żadne z prakseologicznych podejść uogólniających koncepcje quasideduktywne nie może działać w zbyt dużych podobszarach iloczynów ich obszarów rozwiązań. Jednakowoż podstawową konsekwencją tego stwierdzenia jest odebranie racji działania wynikom Szkoły Wiedeńskiej, twierdzeniom Godla czy twierdzeniom Tarskiego. Te zresztą wyniki, które nie powstały w przestrzeni analiz materii nie są również wynikami matematycznymi. A zatem czym są ? I po co ?"
Powiem Panu tyle:
oburza się Pan, że środowisko naukowe Pana ignoruje, a jak ma reagować, skoro atakuje Pan bez pardonu teorie fizyczne uznane za podstawę fizyki, wyśmiewa je Pan i miesza z błotem ich twórców ? Poza tym co to za brednie o twierdzeniach Godla, czy Tarskiego ? Z kim Pan miał logikę matematyczną ? Logika matematyczna JEST I ZAWSZE BĘDZIE częścią matematyki, a wyniki Godla i Tarskiego BYŁY, SĄ I BĘDĄ częścią matematyki. Jak ponadto niby z wcześniejszych Pana rozważań zawartych w tej książce, ma wynikać niby ta rewelacja, że wyniki Godla i Tarskiego nie należą do matematyki ?
-
Gość: Jan, *.multi-play.net.pl
2010/04/05 20:21:06
UŚCIŚLENIE: należy dodać, że wyniki Godla i Tarskiego o niezupełności i niesprzeczności, należą do metamatematyki, ale dotyczą one matematyki, jako takiej. Oburzyło mnie po prostu Pana pytanie, zawarte w Pana książce, po co te wyniki są. Tak, jakby nie rozumiał Pan ich znaczenia.
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon