Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Kwantony

Przez pewien czas miałam dobrą passę w znajdywaniu ciekawych artykułów w czasopismach z branży chłodniczej (piramidki, pola torsyjne, mądra woda). Tym razem pora na odmianę – artykuł na portalu Ogrzewnictwo.

Nadchodzi nowa rewolucja techniczna? Kwantony nośniki energii przyszłości.

Obecnie, jak się wydaje, zbliżamy się do nowego okresu rozwoju naszej cywilizacji dzięki fundamentalnym odkryciom w dziedzinie fizyki kwantowej. W 1996 r. z udziałem naukowców rosyjskich (m.in. W.S. Leonowa) ogłoszono dwie nowe teorie fizyczne, a mianowicie teorię sprężystego skwantowanego środowiska i teorię jednolitego pola elektromagnetycznego. Osiągnięcia te w sposób zasadniczy zmieniają dotychczasowe poglądy na procesy uzyskiwania i przekształcania energii, wyznaczając kierunek rozwoju nowych technologii energetycznych w bieżącym stuleciu. Jeśli sprawdzą się przewidywania ich twórców, problemy energetyczne ludzkości zostaną niebawem rozwiązane, a świat końca XXI wieku zmieni się nie do poznania.

Punktem wyjścia dla nowych teorii jest zmodyfikowane podejście do przestrzeni fizycznej. Już A. Einstein, zastąpiwszy XIX-wieczną ideę mechanicznego eteru, rewolucyjną koncepcją czasoprzestrzeni, nie uważał jej (nawet próżni) za absolutną pustkę, lecz przypisywał jej formę pola. Niestety wielu naukowców XX wieku nie podzieliło jego stanowiska i nadal traktowało czasoprzestrzeń jako zupełną pustkę pozbawioną struktury. To mylne podejście zostało obalone dopiero przez odkrycie kwantu czasoprzestrzeni nazwanego kwantonem. Ten najmniejszy element składowy otaczającej nas przestrzeni posiada symetryczną strukturę (kształt) czworościanu foremnego, w wierzchołkach którego znajdują się pozbawione masy elementarne ładunki elektryczne i magnetyczne o przeciwnych znakach.

Nasz czytelnik, Paweł Krawczyk, który nadesłał mi ten artykuł, znalazł również jego wersję z ilustracjami (niestety dostępną po zalogowaniu). Pozwolę sobie zacytować jedną z ilustracji:

Dalej w tekście następuje opis wykorzystania teorii kwantonów do tzw. "energetyki kwantowej". Władimir Siemionowicz Leonow rzeczywiście napisał książkę Quantum Energetics. O jego teorii można przeczytać na stronie quantonenergy.ru. Można też znaleźć jego zgłoszenia patentowe:

METHOD FOR GENERATING AND RECEIVING GRAVITY WAVES AND DEVICE FOR CARRYING OUT SAID METHOD

METHOD FOR PRODUCING PROPULSION IN A VACUUM AND A FIELD ENGINE FOR SPACE VEHICLE (VARIANTS)

Z "energetyką kwantową" związanych jest też dużo biznesów paramedycznych.

sobota, 15 stycznia 2011, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Psychoanaliza kwantowa

    Zdjęcie okładki z księgarni Amazon  "In Quantum Psychoanalysis: Essays on Physics, Mind,and Analysis Today Gerald J. Gargiulo seeks to align psychoanaly

  • Beka z postmodernizmu, czyli hipoteza o zniknięciu Majorany

    Ettore Majorana był wybitnym włoskim fizykiem-teoretykiem. Specjalizował się w mechanice kwantowej i fizyce cząstek elementarnych. W 1938 roku, w wieku 32 lat,

  • viXra

    viXra to baza publikacji niedocenionych. arXiv jest znaną internetową bazą naukowych preprintów. Niektóre (nie wszystkie) czasopisma naukowe zezwalają naukowco

Komentarze
2011/01/15 17:22:50
Wiesz, brzmi trochę jak coś pomiędzy Arystotelesem a dynamicznymi triangulacjami w kwantowej grawitacji ;)
Notka pierwsza klasa! :)
-
Gość: MrX, 78.33.49.*
2011/01/15 18:37:19
Powinnas zrobic ranking pomyslow z d... rodem. Moim osobistym numerem jeden jest sklonowanie Chrystusa z paprochow zeskrobanych z calunu Turynskiego - o ile dobrze pamietam, to wiem o tym od ciebie anuszka :-))))
-
2011/01/15 19:47:57
@MrX
Naprawdę??? :-)))))) Ja w ogóle tego nie pamiętam!

Ranking mogę kiedyś zorganizować, ale to musi się trzymać w ramach fizyki. Sklonowanie Chrystusa chyba nie bardzo podpada pod tę kategorię...
-
2011/01/15 19:51:54
@jirme-jahu

Zwróć też uwagę na to:
Ten najmniejszy element składowy otaczającej nas przestrzeni [kwanton] posiada symetryczną strukturę (kształt) czworościanu foremnego
i porównaj z ilustracją. :-D
-
pfg
2011/01/15 20:39:56
@jirme-jahu - triangulacje dynamiczne jak w pysk! To było moje pierwsze skojarzenie :-)
-
2011/01/16 00:05:27
eśli ktoś z czytelników byłby zainteresowany, czym są dynamiczne triangulacje, to polecam:
Artykuł 1
Artykuł 2, raczej dla absolwentów fizyki
-
2011/01/16 19:32:05
@anuszka
i porównaj z ilustracją. :-D
Nie no, wiesz, jeśli zamiast czworościanów narysowali kulki (a nie, że przedstawiają one te, tam, ładunki), to raczej należałoby powiedzieć, że pseudonauka ma kiepską dydaktykę. Nikt nie powiedział, jak te czworościany są wzajemnie ułożone... ;)
-
Gość: bubu, *.adsl.inetia.pl
2011/01/18 17:50:01
Linki do artykułów nie działają dobrze - odsyłają z powrotem na stronę Młodego Fizyka. Oczywiście jak się trochę pokombinuje, to można skorzystać z artykułów. Czy to taki test na inteligencję? :)
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon