Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

"Kolejny tytuł popularnonaukowy Agory"

Wirtualne Media piszą:

“Szósty zmysł” - Agora wchodzi w segment popularnonaukowy

Na rynku pojawił się właśnie kolejny tytuł popularnonaukowy. Agora wprowadziła właśnie do sprzedaży kwartalnik “Szósty zmysł”, którego tematem są niewyjaśnione zjawiska i zdarzenia. (...) “Szósty zmysł” to kolejny tytuł popularnonaukowy, który w przeciągu ostatnich miesięcy pojawił się na rynku.

Wirtualnym Mediom gratulujemy rozeznania w branży.

Sprawdziłam - Agora, na szczęście, nie uważa swojego nowego produktu za popularnonaukowy. Czytelnikom polecam natomiast smakowite szczegóły:

W pierwszym numerze czytelnicy znajdą tekst o telepatii i breatharianizmie - odżywaniu się energią świetlną, podpowiedzi, jak trafić szóstkę w lotto i jak żyć w rytmie kalendarza księżycowego, a także artykuł o tym, czy sprawdzą się przepowiednie o końcu naszej cywilizacji. Magazyn przedstawia także sylwetkę najsłynniejszego polskiego jasnowidza Stefana Ossowieckiego.

Dzięki vermiculusowi.

wtorek, 03 kwietnia 2012, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Newton wypowiedział swoje słynne "Eureka"

    Mam ogromy poślizg z przeglądaniem poczty do Młodego Fizyka. Dlatego list internauty Przema dość długo przeleżał się w skrzynce. Przeczytałem i nie umarłem ze ś

  • Jak się robi newsy naukowe

    Nie wtrącając się w dyskusję o ociepleniu klimatu, bardzo polecam tekst z bloga Doskonale Szare o tym, jak się robi newsy naukowe w Polsce, a jak w cywilizacji

  • Nie uczyć matmy i fizy, bo to okultyzm!

    "Użytkownicy równań są niebezpieczni dla demokracji." Nie chcę tu robić bloga publicystycznego, ale ten absurd zasługuje na reklamę: Prof. Janusz A. Majcherek

Komentarze
Gość: Meeijn, *.net.pulawy.pl
2012/04/04 16:32:38
Komunikat Agory nosi datę drugiego kwietnia, ale i to jest pewnie elementem rozbudowanego, primaaprilisowego żartu. Oby.

-
2012/06/05 15:26:31
Dzisiaj przeglądając Wiedzę i Życie zauważyłem tam reklamę książki "Nauka odkrywa fenomen radiestezji. Zjawiska radiestezyjne w świetle teorii pola elektromagnetycznego" mgra inż. Piotra Tyrawy. Trochę dziwne miejsce na reklamę takiej książki. Pozostaje tylko pytanie jak wygląda metodologia książki. Zamieszczone streszczenie mówi "Autor poszukiwał szansy jego identyfikacji wykorzystując nadzwyczajną wrażliwość samego człowieka na ten nieznany rodzaj promieniowania. Jako naukowiec wyszedł z założenia, że skoro wahadło mechaniczny układ rezonansowy w ręku człowieka porusza się, to musi poprzez niego działać na wahadło siła periodycznie zmienna. Autor postanowił zsynchronizować pod względem częstotliwości ruch wahadła z tajemniczym polem. Okazało się, że aby to zrobić wahadło musi charakteryzować się dużą stałością i możliwością precyzyjnej zmiany własnej częstotliwości. Wahadło takie zachowuje się w badanym polu w sposób jednoznaczny, dzięki temu z jego ruchu można odczytać cechy charakterystyczne tajemniczego promieniowania, a tym samym je zidentyfikować."
www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=9788372775818&kat=k@
-
2012/06/27 21:42:38
W internecie pewien pan produkuje się udowadniając swoją nową i absolutnie prawdziwą teorię budowy atomu - model 31. Wysłał listy w tej sprawie do wszystkich fizyków jakich adresy znalazł i nie dostał odpowiedzi. Z ostatnich wpisów na jego stronie wynika, że w listopadzie zeszłego roku wysłał skargę do Ministerstwa Nauki zawiadamiając o ciągłym pomijaniu jego światłej teorii, a w tym miesiącu złożył w sądzie pozew przeciwko fizykom, oskarżając ich o niegospodarność.
Ciekawe czy pozwał wszystkich kilkuset fizyków do których słał listy, czy tylko jakąś organizację naukową?
-
Gość: Meeijn, *.net.pulawy.pl
2012/06/28 12:26:32
@Zaciekawiony:
Bardzo wesoły ten model 31. W oko wpadło mi zdanie: <i>Model ten pokazuje, że odpowiednie <b>(równolegle) ułożenie linii sił pola elektrostatycznego protonów</b> (czarne linie) pozwala na utrzymanie razem protonów w jądrze atomu.</i> (pogrubienie moje). Odpychanie grawitacyjne i proton będący <i>elementarnym nośnikiem grawitacji i jej strażnikiem </i>muszą przypaść do gustu każdemu koneserowi ogólnych teorii wszystkiego. Jeszcze będzie z tego człowieka drugi Jan Pająk.
-
2012/07/20 01:45:49
fajny blog i chętnie bym go czytał, ale rss Ci nie działa, FB, G+ nie masz, co sprawia że nie da się tego bloga subskrybować. Jedyne co to wchodzić co jakiś czas żeby zobaczyć co nowego, ale tak się robiło 15 lat temu.
-
2012/07/20 21:50:10
Spamerzy kłamią, RSS działa:
mlodyfizyk.blox.pl/komentarze.rss
-
2012/07/21 09:43:23
Oczywiście, że RSS działa. Zobaczyłam ten komentarz właśnie przez Google Readera.
-
2012/12/20 15:17:13
Fajna strona. Zapraszam na pokrewny serwis - Monitor Mediów - który skupia się na błędach mediów www.monitormediow.pl
-
Gość: Harding, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/09/16 09:29:16
Fajnie, że skończyło się na 2 numerach
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon