Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Nieudana habilitacja z psychologii kwantowej

Nasz nieoceniony korespondent, dr hab. Paweł F. Góra z UJ, pisze:

Jawność postępowań habilitacyjnych, którą przyniosła nowelizacja Ustawy o stopniach naukowych etc, powoduje, że oczom zdumionego świata ukazują się takie oto persony:

Adamski Adam

Świat stoi w niemym osłupieniu. Habilitant zajmuje się psychologią kwantową, powołuje się na teorię pól torsyjnych Akimova (to właśnie kazało mi pomyśleć o Młodym Fizyku).

Rzeczywiście, oto cały dział Młodego Fizyka poświęcony Akimowowi.

Ale ponieważ zajmuje się też - a przynajmniej tak mu się wydaje - percepcją muzyki, twierdzi, iż wykazał naukowo, że:

"Muzyka typu house, heavy-metal, techno zaburzają rozwój aparatu rozrodczego u dziewcząt, czynność menstruacyjną rytmów biologicznych i prowadzi, to do: niepłodności, trudności z utrzymaniem ciąży, chorób somatycznych i skłonności do dysfunkcji psychicznych."

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż habilitant jest absolwentem Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej KUL. Tam też musiał się zetknąć z ks. prof. Sedlakiem, co wpłynęło na główny nurt działalności nieszczęsnego habilitanta. O swojej podstawowej dyscyplinie kandydat pisze tak:

"Quantum psychology is able to accept the thesis that consciousness in its process of operation may behave as a wave or a particle, and it can also include linear and nonlinear processes."

W dodatku, jak to wykazał jeden z recenzentów, książka habilitacyjna kandydata oparta jest na masowych plagiatach dzieł innych autorów, którzy co prawda reprezentują podobny poziom merytoryczny, ale przynajmniej są oryginalni (i, na szczęście, nie piszą o muzyce).

 

Zwrócę uwagę, że recenzentem książki habilitacyjnej był nasz kolejny znajomy z Młodego Fizyka, prof. Jan Trąbka:

Fragment recenzji prof. dr hab. Andrzeja Wróbla
z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN

 


Smutne jest, że habilitant uczył i uczy studentów na różnych uczelniach.

Fragmenty recenzji prof. dr hab. Andrzeja Wróbla
z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN


 

A tak, tak - dr Adamski jest biegłym sądowym z zakresu psychologii, strach się bać:

Fragment autoreferatu dr. Adamskiego,
rozdział o działalności i współpracy z instytucjami

 

Żeby tego było mało... (Dziewczęta! Nie słuchajcie metalu i techno!)

Fragment autoreferatu dr. Adamskiego,
rozdział o działalności i współpracy z instytucjami


 


W komentarzu pod blogiem Robię Habilitację PFG zwrócił uwagę:

Recenzent nr 2 (prof. Wróbel z Instytutu Nenckiego) musiał się strasznie wkurzyć, skoro postawił wniosek o kontrolę wydziału zatrudniającego tego nieszczęsnego habilitanta.

I rzeczywiście:

Fragment recenzji prof. dr hab. Andrzeja Wróbla
z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN


 

PFG pisze dalej do Młodego Fizyka:

Moim zdaniem CK popełniła błąd wszczynając to postępowanie, gdyż kandydat nie spełnia warunku formalnego określonego w Ustawie: nie posiada dorobku naukowego ani nie wykazuje się aktywnością naukową. Skoro jednak CK postępowania wszczęła, trzech recenzentów otrząsnęło się z osłupienia, potraktowało dzieła kandydata merytorycznie i powiedzieć, że je w swoich recenzjach zmiażdżyło, to nic nie powiedzieć. W końcowym głosowaniu na Radzie Wydziału Psychologii UW nikt (sic!) nie był za przyznaniem stopnia.

Szkoda, że CK nie powołała na recenzenta ks dr hab. Piotra Natanka. Ten, zbudowany poglądami kandydata na temat muzyki, gotów byłby dać recenzję pozytywną i byłoby jeszcze zabawniej.

 

wtorek, 19 marca 2013, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Psychoanaliza kwantowa

    Zdjęcie okładki z księgarni Amazon  "In Quantum Psychoanalysis: Essays on Physics, Mind,and Analysis Today Gerald J. Gargiulo seeks to align psychoanaly

  • Medycyna nieliniowa

    "Według teorii dr. M. W. Kutuszowa, jednym z wiodących czynników regulujących w żywej materii jest światło. Fotoaktywność, fotokataliza, polaryzacja, anizotropi

  • Znów psychologia kwantowa

    Książka "Resocjalizacja przez sztukę sakralną w kontekście psychologii kwantowej". Autor jest doktorem habilitowanym, pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego.

Komentarze
Gość: mkr, 150.254.47.*
2013/03/19 13:39:05
Bardzo miło zobaczyć tutaj nowy wpis. W ramach pójścia za ciosem podrzucam temat:

www.tvp.pl/wiedza/nauka-i-technika/polski-wynalazek-2013/galeria-wynalazkow/cybernetics-artificial-cell/10236834

Generalnie wczorajsza 'gala', którą miałem okazję oglądać w TVP1 wywołała we mnie uczucia, które nie do końca potrafię opisać :)
-
2013/03/19 14:49:18
Gdyby spróbował na medycynie to mogłoby mu się udać.
studioopinii.pl/anbdrzej-grgosiewicz-moje-biopole/
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/19 19:14:33
A wiecie co jest naprawdę smutne?

niedoszły habiitant Adamski 2 swoje "dzieła" ("Bioplazma concept of consciousness" oraz "Archeotypes and the collective Unconsciousness of C. G. Jung in the light of Quantum Psychology" ) opublikował w czasopiśmie "Neuroqantology".

Sprawdziłem listę ministerialną. Neuroquantology jest za 15 pkt :(
www.neuroquantology.com/
-
Gość: yoyo, *.internetia.net.pl
2013/03/20 19:12:59
Trzy rzeczy, po pierwsze studenci dobrze wiedzą, że w jego pseudonaukowe wiadomości nie ma co wierzyć, a po 2 nie ma już fili w Cieszynie i to od kilku lat jest to Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a po trzecie nie wiem dlaczego chcą sprawdzać ten wydział?! Powinni raczej sprawdzić KUL gdzie zrobił doktorant z tych bzdur!
-
2013/03/20 22:38:40
Ale przecież na UŚ pan Adamski podlegał okresowym ocenom?
-
pfg
2013/03/21 12:01:50
Pan Adamski publikował - w tym dwa artykuły w NeuroQuantology, które jest pismem z JCR! - więc formalne kryterium aktywności naukowej spełniał. Niestety.
-
Gość: ale nie rozumiem, *.pomaranczstr.pnet.com.pl
2013/03/28 19:44:14
To znaczy Pan twierdzisz że muzyka (taka a taka) NIE zaburza cyklu? Skąd takir stwierdzenia?
-
Gość: iolo, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/03/28 23:03:14
ALe numer, ludzie, ktos zwariowal, czytaliscie komentarz o cyborgach,
teleportacji i Innowacyjnej gospodarce ? To moglby byc Prima Aprilis
gdyby nie oplaty patentowe miliony z Ministerstwa wydane z naszych pieniedzy !!! Ewentualnie fundusze Unijne tworzymy rowniez my!!
ZATRZYMAJMY TA PARANOJE!!
-
Gość: zaq, *.ip.media3.com.pl
2013/03/29 02:03:36
to właściwie tłumaczyło by, czemu nigdy nie słyszałem aby po imprezie techno ktoś został ojcem, na koncertach rockowych jest to chyba reguła
-
Gość: zielona, *.net.interbeskidy.net
2013/03/30 12:46:32
Mieliśmy z Panem AA zajęcia z psychologii ogólnej i z psychologii rozwojowej. Jego ulubionym tematem były właśnie promieniowanie, fale elektromagnetyczne i ludzkie popędy. Ale jego największym przegięciem było demonstrowanie poprawnego karmienia piersią. Tak swoją, karmił piórnik jednej z koleżanek;)
-
Gość: xxx, *.adsl.inetia.pl
2013/03/30 14:21:49
heheh byłam na zajęciach jak karmił piórnik... AA mistrz - wykłady nie powiem opuszczałam ale u AA miałam wzorową obecność :P
-
2013/04/04 14:20:23
Na pogrzebie prof. Trąbki rozmawiałem z dr A. Adamskim o psychologii kwantowej i doszedłem do wniosku,gdyby psycholodzy bliżej zainteresowali się tą wiedzą, psychologia nabrałaby dynamicznego rozwoju i pomogłaby rozwiązać wiele problemów z informatyki kwantowej. Stworzenie tej sceny teatralnej wokół dr Adamskiego, pokazuje, że komuś zabrakło zdrowego rozsądku. R.
-
2013/04/05 12:58:29
O, nie wiedziałam, że prof. Trąbka umarł. Gdy pisałam o nim na Młodym Fizyku, to jeszcze żył.
-
Gość: L., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/04/25 21:26:17
Pamiętam wykłady z nim. Sympatyczny człowiek mający swoje teorie ale nie uważam żeby szkodził komukolwiek czego nie można powiedzieć o Dr Witoldzie Adamczyku...czemu ktoś nie zastanowi się nad nim i jego dziwnymi teoriami...
-
Gość: J.Ty., *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/06/09 09:28:55
W dokumentacji przewodu dostepnej ze strony CK jest pewien smaczek.

We wniosku AA wskazuje Radę Wydziału Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej jako miejsce, gdzie przewód ma się odbywać. Tymczasem uchwała odmawiająca nadania habilitacji pochodzi z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapewne psychologowie z SWPS odmówili prowadzenia przewodu i CK zgodnie z Art. 18a par. 3 ustawy przekazała sprawę na UW. Szkoda, że odmowy z SWPS nie ma na stronach CK, bo chętnie bym przeczytał.
-
Gość: Mateusz, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/09/28 21:42:29
Myślę, że następująca książka kwalifikuje się do opisania na tym blogu: virgobooks.pl/sila-czy-moc.html. Podejrzewam, że cały dorobek tego autora jest równie doniosły;)
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon