Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Rosja, monitoring łżenauki: Czeczeńskie perpetuum mobile

Oto kolejny kandydat na obywatela Szajdo, tj. zbawiciela Rosji od zależności energetycznej. Czeczeński wynalazca perpetuum mobile, mieszkaniec Groznego, z wykształcenia reżyser. Pisze o nim Komisja do spraw Walki z Pseudonauką Rosyjskiej Akademii Nauk.

Wynalazek Musy Alisułtanowa rozreklamowała Rossijskaja Gazieta, oficjalny organ rządowy Federacji Rosyjskiej. Konstrukcję perpetuum mobile finansowało państwowe przedsiębiorstwo "Strojinwesticji" z branży "prac ogólnobudowlanych".

Ma to być "mini-elektrownia, która autonomicznie wytwarza i wysyła prąd". Ustrojstwo "łamie prawa ciążenia ziemskiego, tarcia, a także szereg praw Newtona i Pitagorasa" (to cytaty z Rossijskoj Gaziety).

Dalej zacytuję streszczenie Komisji: 

Jak zwykle w podobnych przypadkach, wynalazca opowiada rozdzierające duszę historie o tym, jak podsyłano do niego bandytów, aby wykradli "sekret know-how i wykorzystali go", jednak "cała dokumentacja została ukryta w zaufanym miejscu". Przy tym w planach samego Alisułtanowa jest postawić swoje urządzenia we wszystkich wsiach Czeczenii i zbierać na ich obsługę po 100 rubli od rodziny.

Główny inżynier przedsiębiorstwa państwowego "Strojinwesticji", Bekchan Gagałow, twierdzi na łamach Rossijskoj Gaziety:

"Musa Alisułtanow nie wtajemnicza nas w szczegóły, u niego wszystko jest tajne... Ale jeśli zezwoliłem mu pracować na terenie przedsiębiorstwa i moi robotnicy pomagają mu, to znaczy, że my w niego wierzymy. Sponsorujemy, finansujemy."

Na koniec Komisja podaje ciekawostkę świadczącą o tym, że przedsiębiorstwo już wcześniej dorobiło się sławy: W 2013 roku byłemu dyrektorowi "Strojinwesticji" wytoczono sprawę karną o wyprowadzenie z firmy 80 milionów rubli.

poniedziałek, 23 lutego 2015, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Psychoanaliza kwantowa

    Zdjęcie okładki z księgarni Amazon  "In Quantum Psychoanalysis: Essays on Physics, Mind,and Analysis Today Gerald J. Gargiulo seeks to align psychoanaly

  • Obywatel Wajno

    A. Wajno, "Kapitalizacja przyszłości", "Woprosy ekonomiki i prawa" 2012 (А. Вайно, «Капит

  • Rosję uratuje antygrawitacja

    Rosja w kryzysie, nic tylko czekać na pojawienie się jakiegoś "obywatela Szajdo", który cudownym wynalazkiem uratuje ojczyznę i zmieni bieg historii świata. Oby

Komentarze
Gość: nightwatch, 193.108.34.*
2015/11/29 17:33:52
no stoi jak wół - generuje kasę z niczego
a kasa to energia
jak to nie jest perpetuum mobile to nie wiem co jest
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon