Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Rosję uratuje antygrawitacja

Rosja w kryzysie, nic tylko czekać na pojawienie się jakiegoś "obywatela Szajdo", który cudownym wynalazkiem uratuje ojczyznę i zmieni bieg historii świata. Obywatel Szajdo to jeden z bohaterów doskonałej książki Piotra Goćka Demokrator, która kontynuuje  tradycje lemowskiej fantastyki groteskowej i opowiada o czymś w rodzaju Rosji w świecie przyszłości. Bardzo polecam.

Kandydatem na obywatela Szajdo jest obecnie Władimir Leonow, wynalazca silnika antygrawitacyjnego. Dzięki niemu byt Rosji przestanie zależeć od sprzedaży paliw złemu światu. 

Tu można przeczytać wywiad z Leonowem. Mnie najbardziej spodobał się ten fragment (trochę poprawiłam tłumaczenie z rosyjskiego):

Paradoksalnie, głównym przeciwnikiem zimnej fuzji i badań w dziedzinie antygrawitacji było i pozostaje kierownictwo Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN), a dokładniej komisja RAN [do spraw] pseudonauki, która ogłosiła zimną fuzję i antygrawitację pseudonauką.

Nietrudno udowodnić, że komisja RAN [do spraw] pseudonauki była specjalnym projektem z zewnątrz, [kiedy pod przykrywką] walki z czarownikami i pseudouzdrowicielami, w RAN niszczono wszystkie grupy uczonych-entuzjastów zimnej fuzji. Na szczęście specjaliści w tej dziedzinie nie poddali się i kontynuowali swoją pracę w „podziemiu”, organizując z inicjatywy jednego z pionierów zimnej fuzji Jurija Bażutowa coroczne konferencje dotyczące tego zagadnienia. Obecnie trwają przygotowania do 22. konferencji. Co się tyczy reaktora w Rosji, to nie ma tu specjalnych tajemnic, taki reaktor już był stworzony również u nas przez Aleksandra Parchomowa.

Ale ręce komisji RAN do [spraw] pseudonauki dotarły do wojskowych, do Roskosmosu (Federalna Agencja Kosmiczna). Wstrzymano prace nad stworzeniem sztucznej grawitacji w Instytucie Systemów Kosmicznych (NIIKS), a jednego z pionierów nowego kierunku w kosmicznej inżynierii napędowej generała Walerija Mienszykowa zdymisjonowano.

W Rosji nie tylko kryzys. W Rosji także szukanie winnych. Cała Rosja ekscytuje się obecnie grą w wytykanie palcami wrogów narodu. I komisja Rosyjskiej Akademii Nauk do spraw pseudonauki okazała się właśnie wrogiem. Wrogiem ojczyzny, wrogiem postępu i wrogiem wyjścia z kryzysu pomimo zachodnich sankcji. Okazała się wręcz "projektem z zewnątrz"! A już my wiemy, kto steruje projektami z zewnątrz...

wtorek, 03 lutego 2015, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

  • Psychoanaliza kwantowa

    Zdjęcie okładki z księgarni Amazon  "In Quantum Psychoanalysis: Essays on Physics, Mind,and Analysis Today Gerald J. Gargiulo seeks to align psychoanaly

  • Obywatel Wajno

    A. Wajno, "Kapitalizacja przyszłości", "Woprosy ekonomiki i prawa" 2012 (А. Вайно, «Капит

  • Rosja, monitoring łżenauki: Czeczeńskie perpetuum mobile

    Oto kolejny kandydat na obywatela Szajdo , tj. zbawiciela Rosji od zależności energetycznej. Czeczeński wynalazca perpetuum mobile, mieszkaniec Groznego, z wyks

Komentarze
Gość: AdamK, *.dynamic.mm.pl
2015/02/03 12:35:02
To jest typowe 'totalistyczne' myślenie o nauce heroicznej* w służbie idei. Podobnie było za komunizmu (choćby z Łysenkizmem).

*Nauka heroiczna to taki mój skrót myślowy kiedy naukowcy dostają 'zadania' które mają rozwiązać za pomocą jedynie słusznych 'metod', a kiedy się to nie udaje, oczywiście jest to naukowców wina, bo nie wykazali się odpowiednim zaangażowaniem ideologicznym, które popchnęłoby ich ku 'rozwiązaniu'.
-
2015/02/03 22:22:10
Phi, profesor Minc z wielkiego Guslaru już dawno antygrawitację wymyślił, ale z tego były same nieszczęścia ;)
-
2015/02/04 21:46:53
Ogólnie rzecz biorąc, to jestem za tym, żeby pewien procent wariatów w nauce funkcjonował, dostawał granty, klecił dziwne urządzonka i popuszczał wodze wyobraźni. Nawet jeden dobry strzał na tysiąc może zwrócić koszta takiej zabawy. A w najgorszym razie można się ponabijać.
(Pierwszego położnika, który się upierał, że lekarze powinni myć ręce między badaniami koledzy zaszczuli jako naukowego hosztaplera i oszołoma. )
-
2015/02/04 22:34:12
Ten akademik ma rację - antygrawitacja może wznieć Rosję na wyżyny, gdzie będzie już całkiem oderwana od ziemi. :)
-
pfg
2015/02/06 22:56:18
Komisję RAN rozwiązać. Powołać w to miejsce InBadCzaM i Zimnej Fuzjii.
-
Gość: Piotrek, *.play-internet.pl
2015/02/09 01:23:58
Fenomen: czy Rosja jest faktycznie w takim stanie upadku intelektualnego, czy jest to cyniczne pranie mózgów masom w służbie interesów politycznych. Zły owoc posiano w milionach mózgów na długie dziesięciolecia, a oby z tego szaleństwa nie było jakiejś większej rozróby. Homo sovieticus okazał się być zombie.
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon