Nonsensy z nauki polskiej i zagranicznej
Blog > Komentarze do wpisu

Nie homeopatia, a reliz-aktywność

Pracownicy i członkowie Rosyjskiej Akademii Nauk zwrócili się do ministerstwa zdrowia o uznanie nowej klasy leków. (...)

Twórca nowej klasy preparatów, członek-korepondent RAN Oleg Epsztejn opowiedział o odkryciu zjawiska fizycznego, które otrzymało nazwę "reliz-aktywności". 

- Ten termin odzwierciedla pojawienie się, uwolnienie (release) aktywności w procesie wielokrotnego zmniejszania stężenia. W rezultacie substancja nie znika całkowicie, lecz przechodzi w inną formę fizyczną - reliz-aktywną formę substancji, własności której nie zależą od tego, czy w roztworze są obecne cząsteczki pierwotnej substancji, czy też nie. Ta aktywność jest związana z rozpuszczalnikiem, a preparaty wyprodukowane w takiej technologii nazywają się reliz-aktywnymi. - powiedział on.

[Na specjalnie zorganizowanej konferencji naukowcy z RAN] szczegółowo omówili odkrycie leków reliz-aktywnych, mechanizm ich działania, a także wyniki zastosowań klinicznych w takich dziedzinach medycyny jak gastroenterologia, neurologia, urologia, endokrynologia, pulmonologia i leczenie zakażeń. Praktycznie wszyscy mówcy podkreślali ważność tego, że wynalazek to produkt krajowy.

Naukowcy w dziedzinie neurobiologii, chemii, fizjologii zaznaczyli, że w badaniach przedklinicznych działanie wszystkich leków w formie reliz-aktywnej zostało potwierdzone  standardowymi metodami przyjętymi w medycynie opartej na dowodach. Dość głęboko przebadano ich bezpieczeństwo.

Źródło: http://maxpixel.freegreatpicture.com/Medicine-Globuli-Medical-Naturopathy-Healthy-1572970

(...) W wyniku konferencji jej uczestnicy przyjęli rezolucję, w której zarekomendowali uznanie badań naukowych w dziedzinie analizy i wytwarzania celowanych leków reliz-aktywnych za strategicznie ważne, zalecili też kontynuację badań i wdrożeń.  Ponadto, uczestnicy poprosili prezydium RAN, by zwróciło się do ministerstwa zdrowia z propozycją opracowania wymagań regulacyjnych dla innowacyjnych celowanych leków reliz-aktywnych, i w razie potrzeby o wystąpienie z inicjatywą wprowadzenia zmian do ustawy federalnej "O obrocie środkami leczniczymi". 

Jest to tłumaczenie fragmentów artykułu https://lenta.ru/news/2017/12/07/lekarstva_ran/

piątek, 08 grudnia 2017, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Ta strona ma fanpage. Lajkujcie!


Polecane wpisy

Komentarze
pfg
2017/12/08 23:53:39
No ale to święta prawda, że to ważne, iż "wynalazek to produkt krajowy".

Z trudnych do zrozumienia powodów całkiem dużo ludzi, i to raczej nienajbiedniejszych, wierzy w skuteczność homeopatii. Z tego powodu w wielu krajach, na przykład we Francji, produkcja leków homeopatycznych jest ważną częścią przemysłu farmaceutycznego. Jednak gdy Rosjanie wdrożą a ministerstwo wyda regulacje, zamożni Rosjanie, zamiast zachodniej homeopatii, będą mieli własną, krajową, rodzimą reliz-aktywność, a kto się będzie upierał przy produktach zachodnich, będzie się usiał zarejestrować jako "agent obcego państwa". I pieniądze trafią do tych, co trzeba, a nie do jakichś podejrzanych francuskich producentów. Pewnie Żydów albo gejów. Zgroza, zgroza.
-
2017/12/09 02:18:02
Zgadza się. W (rosyjskojęzycznych głównie) publikacjach o preparatach "reliz-aktywnych" powtarza się nazwa rosyjskiego producenta: Materia Medica Holding.

Wot:

materiamedica.ru/en/catalogue/release-active-medicines/tenoten-/

Ten preparat ma polegać na rozcieńczeniu antygenów S-100. Masa molowa tych cząsteczek to 21 kDa, więc jeśli dobrze policzyłam, to ich zawartość 10^{-15} ng/g daje 0.00003 cząsteczki na gram roztworu. A tego roztworu jest 3 mg w 1 dawce...

Przynajmniej uczciwie piszą:
"Pharmacokinetics: The sensitivity of contemporary physicochemical methods (gas-liquid chromatography, high performance liquid chromatography and mass spectrometry) does not allow to assess the content of ultralow doses of antibodies in biological fluids, organs and tissues; that makes technically impossible to investigate the pharmacokinetic properties of Tenoten."
-
Gość: Anonimomowy, 95.49.140.*
2017/12/10 11:50:16
A ten Materia Medica Holding to kto?
-
2017/12/12 22:17:59
Rewelacja! Gdzie mogę zamówić reliz-aktywne leki do stosowania w endokrynologii?Gdyby jeszcze działały na cieknące jelito...

"Z trudnych do zrozumienia powodów całkiem dużo ludzi, i to raczej nienajbiedniejszych, wierzy w skuteczność homeopatii." Uważają, że skoro nie są najbiedniejsi, to wiedzą lepiej.
-
2017/12/12 22:43:13
To większa sprawa, niż myślicie Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.
Artykuły o "release-active dilutions of antibodies" ukazują się w na pozór całkiem przyzwoitych czasopismach o przyzwoitych Impact Factor rzędu 2,5. Oto przykład: www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3652171/
Nie muszę dodawać, że to czasopismo Open Access. Najśmieszniejsza jest informacja o konflikcie interesów. Autorzy nie podają konfliktu interesów a pod spodem informacja, że badania zrealizowano z grantu producenta leku, na dodatek jeden z autorów jest afiliowany przy producencie leku. Nikt w redakcji tego nie przeczytał?
-
Gość: Mirek, *.static.korbank.pl
2017/12/13 08:28:18
Dziwne, że ruskije akadiemiki nie znaleźli rosyjskiego odpowiednika dla "reliz-". Czyżby po tylu latach "oswobożdienie" nadal kojarzyło się z Afganistanem?
-
pfg
2017/12/14 13:04:11
@globalny - ten żurnal jest wydawany przez Hindawi i nie jest indeksowany przez Web of Science, więc ichni Impact Factor nie musi być szczególnie miarodajny. Owszem, w redakcjach takich czasopism nikt nadsyłanych materiałów nie czyta. Nie jest zresztą dla mnie jasne, czy w ogóle jakieś redakcje tam istnieją. Wystarczają, jak sądzę, biura sprzedaży.
-
pfg
2017/12/14 13:04:20
@globalny - ten żurnal jest wydawany przez Hindawi i nie jest indeksowany przez Web of Science, więc ichni Impact Factor nie musi być szczególnie miarodajny. Owszem, w redakcjach takich czasopism nikt nadsyłanych materiałów nie czyta. Nie jest zresztą dla mnie jasne, czy w ogóle jakieś redakcje tam istnieją. Wystarczają, jak sądzę, biura sprzedaży.
-
2017/12/17 19:04:33
@pfg Hindawi nie-Hindawi a w pubmed.gov jest, czyli liczy się, zresztą nie tylko Hindawi. Reliz-aktywne leki są opisywane w czasopismach wydawanych przez Elselvier i Wiley, na przykład Journal of Medical Virology onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/jmv.v89.7/issuetoc
Sprawiedliwi w Sodomie zauważyli co się święci i piszą listy, ale redakcja nie ma oporów i prezentuje "bezstronnie" stanowisko obu stron.

Moim zdaniem to grubsza sprawa, być może powtórzy się historia Łysenkizmu, miejmy nadzieje, że w miniaturze.

Posiadając przychylność różnych instytucji państwowych można udowodnić wszystko, na przykład udowodnić, że reliz-aktywny lek o nazwie Ergoferon posiada podobną skuteczność co oseltamivir w leczeniu grypy. www.ijidonline.com/article/S1201-9712(16)31157-2/fulltext
Praca na medal, zgłoszona do ClinicalTrials.gov. Jak ktokolwiek może się zorientować, że nie działa?
-
2017/12/20 21:42:01
Witam serdecznie.
Chciałbym poinformować, że polska myśl techniczna (czytaj: kwantowa) ma się równie dobrze. Dałem się właśnie namówić na prezentację magnetoterapii firmy Quantum Life i jestem z tego spotkania bardzo zadowolony. Rozrywka na wysokim poziomie. Korzystają z urządzeń polskiego producenta, na którego stronie można przeczytać opis działanie jednego z ich produktów: "REPRINTER jest przeznaczony do energetycznego oraz informacyjnego przenoszenia (ponownego zapisu) właściwości preparatów na różne nośniki takie jak: woda, alkohol, roztwór fizjologiczny, wosk, granulki w celu ich dalszego wykorzystania.
Pojęcie energetycznego i informacyjnego przenoszenia właściwości różnych preparatów oznacza proces ich kopiowania (ponownego zapisania) na różne nośniki inercyjne za pomocą specjalnych urządzeń technicznych."
... ale nie jest urządzeniem medycznym w rozumieniu ustawy.
Jeśli dobrze zrozumiałem, leki przeciwbólowe, które mają szkodliwe skutki uboczne kopiujemy na szklankę wody i gotowe!!!
-
2017/12/20 21:44:48
Przepraszam, zapomniałem polecić tę rewelacyjną stronę:
www.ensoel.pl/old/pl/produkty-2.html
Zmiana statystyk...
We wrześniu 2009:
8165 użytkowników
9536 wizyt
17330 odsłon